Fazla Kilolardan Kurtulmanıza Yardımcı 7 Detoks Suyu Tarifi

Fazla Kilolardan Kurtulmanıza Yardımcı 7 Detoks Suyu Tarifi

İçindekiler

zayiflatici detoks suyu

A Life Sağlık Grubu olarak sıhhat ve güzellik sırlarını deşifre etmeye devam ediyoruz. Stres, düzensiz uyku, düzensiz ve hareketsiz yaşam, çevre kirliliği gibi faktörler, vücudun bazı zararlı maddeleri dışarı atamamasına sebebiyet verir.

Bu zararlı maddeler çoğunlukla karaciğerde birikir. Vücudu arındırmak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en kolay yolu detoks suyudur. Kolayca hazırlayıp güvenle tüketebileceğiniz 7 adet detoks suyu listemiz şu şekilde;

1. ZENCEFİL + HAVUÇ + ELMA + PANCAR DETOKSU

Bir kaç dilim zencefil, 1 havuç, yarım elma ve 1 pancarı blenderdan geçirip yarım bardaktan başlayıp her gün artırarak 1 hafta devam edebilirsiniz. Artan kısmını kapalı bir kapta buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

2. ELMA + PORTAKAL + BADEM + PATATES DETOKSU

Bir elma, yarım portakal, yarım patates ve bir kaç tane bademi blenderdan geçirip antioksidan açıdan zengin zayıflatıcı özellikteki detoks suyunuzu sağlıkla tüketebilirsiniz.

3. KİVİ + GREYFURT + PORTAKAL + TARÇIN DETOKSU

Kivi, greyfurt, portakal ve tarçını blenderdan geçirip detoks suyunuzu hazırlayabilirsiniz. 2 günde bir tüketmek kaydıyla 2 hafta devam ettiğinizde belirgin bir zayıflama ve belinizde incelme farkedeceksiniz.

4. ŞEFTALİ + ÇİLEK + HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ + BAL DETOKSU

Yarım bardak hindistan cevizi sütü içerisine blenderdan geçirdiğiniz şeftali ve çilek suyunu ilave edip üzerine de bir kaşık bal eklediğinizde çocuklarınıza da kahvaltıda sunacağınız besin değeri yüksek pratik bir detoks suyu hazırlamış olursunuz.

5. MANGO + YABAN MERSİNİ + ÇİLEK DETOKS SUYU

1 Adet mango, bir bardak kadar yaban mersini ve 5-6 adet çileği blenderdan geçirip tadına doyamayacağınız sağlıklı zayıflamanıza yardımcı detoks suyunuzu hazırlayabilirsiniz.

6. KİRAZ + ARMUT + ELMA DETOKS SUYU

Yarım bardak kadar kirazın çekirdeklerini ayıklayıp, 1 armut ve 1 elma ile blenderdan geçirip detoks suyunuzu zevkle içebilirsiniz.

7. ÜZÜM + ELMA + SALATALIK DETOKS SUYU

Sarı üzüm, yeşil elma ve salatalığı blenderdan geçirip yeşilin en güzel tonunda bir detoks suyu elde ederek hem sağlıklı bir şekilde güne başlayıp hep kilo verebilirsiniz.

Ayrıca daha önce paylaştığımız egzersiz yapmadan göbeğinizi eritmenin 9 kolay yolu başlıklı makalemize de göz atabilir, alanında uzman diyetisyenlerimizden randevu alabilirsiniz. Unutmayın zayıflamanın yolu sağlıktan geçer.

Hızlı Başvuru Formu
Benzer Makaleler

İlgili Hekimler

Uzm Dyt Helin Ceyhun
Beslenme ve Diyetetik
Uzm. Dyt. Helin Ceyhun
Dyt Nilay Karamehmetoglu
Beslenme ve Diyetetik
Dyt. Nilay Karamehmetoğlu
Diyetisyen Ruveyda Kaya
Beslenme ve Diyetetik
Dyt. Rüveyda Kaya

İlgili Birimler